The Pirates

Forum Sojuszu The Pirates


  • Index
  •  » Gra
  •  » Najszybszy sposob na dopływ surowców

#1 22-10-2009 13:06:27

Jacoby

Nowicjusz

Zarejestrowany: 22-10-2009
Posty: 3
Punktów :   

Najszybszy sposob na dopływ surowców

Witam
Jakoby zacząć ten temat mam parę pytań które chciałbym zmieścić w 1 poście.
- Jako nowy gracz problem mam z czekaniem aż powstanie mi dana ilość surowców. Kopalnie mam rozbudowane 10:7:6 (11 elektro). Ponieważ nastepny poziom elektrowni jest na tym etapie gry dla mnie niesamowitym wydatkiem zapytuję się - czy jest sens już teraz pakować surowce we flotę? Ile trzeba mieć floty (szacunkowo) aby zaatakować graczy słabo uzbrojonych (od 2 wyrzutni do 5 laserow)? Jak najlepiej takich znalezc i kogo najlepiej szpiegować na tym etapie rozgrywki? A może lepiej po prostu pakować narazie w badania itd ( mam do zrobienia misję z sondą i myślę że już dziś sobie ją wybuduję). W takim razie aby szybciej dostac niezbedne surowce lepiej budowac kolejne poziomy kopaln czy wydac troche na flotę i najezdzac slabszych graczy? (moj ranking aktualnie to ledwo top7k)

Pozdrawiam i dzieki z gory za odpowiedz:)

Offline

 

#2 24-10-2009 17:55:51

Lord Lucru

Administrator

Zarejestrowany: 23-08-2009
Posty: 29
Punktów :   

Re: Najszybszy sposob na dopływ surowców

To zależy od ciebie - jeśli masz czas, możesz bawić się w napadanie flotą, jeśli zaś masz go niewiele - wtedy rozwijaj kopalnie. Najlepiej połączyć te dwie rzeczy. Jak najszybciej powinieneś też założyć kolonię, najlepiej w tym samym układzie. Rozbudowuj na niej tylko kopalnie, a później transportuj wszystkie surowce na matkę. Ja aktualnie nie mam czasu na napadanie, ale flotę mam. Jeśli masz sporą, nie zapominaj o FSach (patrz FAQ: Statki i floty, pkt. 19, 20, 21. Czerpię za to spore zyski z kolonii. Co do walki, to aby zobaczyć jakie masz szanse na wygraną możesz przeprowadzić symulację tutaj: SpeedSim Online. Właściwie jeśli jej nie przeprowadzisz to nawet nie leć . Zawsze trzeba sprawdzić czy wygrasz. Napadaj graczy słabszych, niższych o jakieś 500 pozycji w rankingu. Przed atakiem oczywiście zawsze szpieguj. Tu masz fajny artykuł: FAQ: Szpiegowanie. A jeśli masz czas, to przeczytaj najlepiej całe FAQ - Drogowskaz OGame. Mi ta lektura bardzo pomogła. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to pisz śmiało - na pewno odpowiemy.

Offline

 

#3 31-10-2009 13:37:20

Jacoby

Nowicjusz

Zarejestrowany: 22-10-2009
Posty: 3
Punktów :   

Re: Najszybszy sposob na dopływ surowców

Hej
Mam rownież pytanie o ekspedycje. Czy arto wyslać na ekspedycję 4 lekkie mysliwce i 2 małe transportery? Czy może lepiej wstrzymac sie na poczatku i poczekac na przyrost floty? Jakie (według waszgo doswiadczenia) jest prawdopodobienstwo ze strace swoja flotę?

Planuję odbyc swoja 1 espedycje wkrotce, poniewaz wedlug samouczka dostane za nia pare przydatnych statków, także i tak powinienem miec jaki zysk. Chcialbym sie wlasnie dowiedziec tylko czy jest sens na prowadzenie ekspedycji jako sposob na zarabianie we wczesnym etapie gry. Pozdrawiam
Jacoby ; )

Offline

 

#4 05-11-2009 13:21:29

Rauen_Rade

Młodzieniec

Skąd: ?
Zarejestrowany: 21-09-2009
Posty: 10
Punktów :   
WWW

Re: Najszybszy sposob na dopływ surowców

Mnie nigdy na ekspedycji nie zaatakowano ale to zależy wyłącznie od szczęścia. Możesz trochę zyskać, możesz trochę stracić. Ekspedycja to raczej ciekawostka wnosząca nieco losowości do świata gry. Taki hazard. Na własną odpowiedzialność można coś tam czasem posłać ale nie warto spodziewać się kokosów.

Ostatnio edytowany przez Rauen_Rade (05-11-2009 13:22:35)


"Ten, który staje się bestią zrzuca z siebie ciężar człowieczeństwa..."

Offline

 

#5 07-01-2010 10:14:20

Zyraf

Nowicjusz

Zarejestrowany: 07-01-2010
Posty: 1
Punktów :   

Re: Najszybszy sposob na dopływ surowców

na ekspedycji mozesz znalezc troche antymaterii
wysylajac kilka razy dziennie wkoncu uzbierasz sobie troche

Offline

 

#6 18-02-2010 23:32:15

makaveliCzw

Gość

Re: Najszybszy sposob na dopływ surowców

na ekspedycje tez trzeba uważac bo różne cyrki sie dzieje na poprzednich uni znikneło mi 16kk lm 660 ow 1400 kr 330 dt 50 mt 100 bombek 100 niszczycieli i to bez sladu otrzymalem komunikat twoja flota zaginęła bez sladu;] to sie ucieszyłem;]

 
  • Index
  •  » Gra
  •  » Najszybszy sposob na dopływ surowców

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sonyjava.pun.pl www.dglteam.pun.pl www.1949.pun.pl www.bazarek.pun.pl www.vsdhl.pun.pl